Konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem „Na Jagody”

Na jagody” – konkurs plastyczny Filia nr 2 i Filia nr 3 zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Na jagody”, organizowanym w ramach projektu „ Magia z czytania, siła z podróżowania”, dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z okazji ustanowienia przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej chcemy upamiętnić 180 rocznicę urodzin pisarki.

Celem konkursu jest także rozwijanie dziecięcej aktywności twórczej oraz uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej nas przyrody. Zapraszamy najmłodszych Czytelników w wieku przedszkolnym i uczniów szkoły podstawowej klas 0-3. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie pracy plastycznej na podstawie baśni poetyckiej M. Konopnickiej „Na jagody”. Prace będą przyjmowane w Filii nr 2, ul. Chodenicka 57 oraz w Filii nr 3, ul. Kurów 77 do dnia 24 czerwca 2022 roku.
Uroczyste ogłoszenie laureatów konkursu, rozdanie nagród, oraz losowanie wyróżnień za udział w konkursie odbędzie się podczas Pikniku Literackiego na osiedlu „ Kurów” przy budynku Filii nr 3, 3 lipca 2022 r. o godz. 14.00.

Szczegółowe informacje i Regulamin na stronie PiMBP w Bochni www.biblioteka-bochnia.pl

Regulamin konkursu plastycznego „Na jagody”

1. Konkurs organizowany jest przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni, , zwanej dalej Organizatorem. Koordynatorem konkursu są: Filia Nr 2, ul. Chodenickiej 57 i Filia Nr 3, ul. Kurów 77.
  2. Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania” dofinasowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  3. Celem konkursu jest : – popularyzacja twórczości Marii Konopnickiej w związku ze 180 rocznicą urodzin pisarki, – rozwijanie dziecięcej aktywności twórczej, – zachęcenie do podróżowania, poszukiwania i kształtowania wyobraźni, – uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej nas przyrody, – promocja wizerunku biblioteki jako przestrzeni otwartej i przyjaznej użytkownikom.
  4. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkoły podstawowej klas 0-3. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wykonanie pracy plastycznej na podstawie baśni poetyckiej M. Konopnickiej „ Na jagody”. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną, wykonaną dowolną techniką, nie przekraczającej formatu A3.
  5. Każdy uczestnik konkursu powinien opatrzyć pracę informacjami : imię, nazwisko, wiek autora pracy oraz adres zamieszkania. Prace należy dostarczyć w terminie do 24.06.2022 r. , będą one przyjmowane w Filii nr 2 i w Filii nr 3.
  6. Do oceny prac powołane będzie Jury. Wśród uczestników konkursu zostanie wyłonionych trzech zwycięzców, którzy otrzymają nagrody rzeczowe.
  7. Uroczyste wręczenie nagród laureatom, oraz losowanie wyróżnień za udział w Konkursie nastąpi podczas Pikniku Literackiego na osiedlu „Kurów”, przy Filii nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, 3 lipca 2022 r. o godz. 14.00. Prace wszystkich uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na pokonkursowych wystawach w Filii Nr 2 i Filii Nr 3.
  8. Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na: – przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia Konkursu (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych – Dz. U. z dn. 24 maja 2018 r. poz. 1000) – przystępując do udziału w konkursie każdy uczestnik wyraża zgodę na umieszczanie wizerunku i prac plastycznych na stronie internetowej i Facebook`u Organizatora celem promocji Konkursu i Biblioteki.
  9. Administratorem danych osobowych jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni przy ul. Mickiewicza 5. Administrator przetwarzać będzie dane osobowe w celu realizacji postanowień konkursu w zakresie niezbędnym do jego realizacji i promocji.
  10. Biorąc udział w konkursie uczestnik akceptuje niniejszy regulamin. Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać: Filii Nr 2, tel. 14 610-02-08 i w Filii Nr 3, tel. 14 658-50-07 lub oraz na stronie internetowej www.biblioteka-bochnia.pl.
plakat konkursu na Jagody