Specjalnie dla dzieci i młodzieży

Młodych Czytelników zapraszamy do Biblioteki głównej i 6 filii, gdzie polecamy ponad 34 tysięcy książek dla dzieci i młodzieży, duży wybór literatury beletrystycznej, popularnonaukowej, poezji, lektur szkolnych, opracowań literackich, komiksów, mang oraz audiobooków.

Najmłodszym proponujemy książeczki obrazkowe, książki zabawki, dotykowe. Przedszkolakom lub uczniom klas młodszych szkoły podstawowej polecamy obszerny zbiór bajek, baśni, legend, podań i łatwych opowiadań oraz komiksy.

Uczniów klas starszych szkoły podstawowej i licealistów zachęcamy po sięgnięcie po powieści przygodowe, obyczajowe, fantastyczne i historyczne, lektury i ich opracowania, interesujące książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy.

Polecamy księgozbiór podręczny: encyklopedie, słowniki, leksykony, które pozwolą znaleźć odpowiedź na każde pytanie.

Dla młodych Czytelników organizujemy spotkania autorskie z pisarzami, konkursy literackie i plastyczne, gry terenowe, noc w bibliotece, akcję Cała Bochnia czyta Dzieciom, pikniki literackie, wystawy okolicznościowe i prezentacje prac plastycznych.

Najmłodszych zapraszamy do trzech klubików: Klubik Skrzata – Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Klubik MiniMini6 – Filia Nr 6 i Klubik Malucha – Filia Nr 3.

Corocznie organizujemy bezpłatne zajęcia dla dzieci podczas ferii i wakacji, oraz przez cały rok zajęcia literacko – plastyczne w filiach.

Zachęcamy do kontaktu i korzystania z ofert lekcji bibliotecznych w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz filiach, warsztatów rękodzieła artystycznego w Filii Nr 3, Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodych i Dyskusyjnego Klubu Książki dla Odważnych działających przy Wypożyczalni dla Dorosłych i Dziale Zbiorów Audiowizualnych.

Młodych o zainteresowaniach literackich proponujemy Warsztaty Twórczego Pisania dla dzieci oraz Warsztaty Twórczego Pisania dla młodzieży.

Do Działu Zbiorów Audiowizualnych zapraszamy po audiobooki, a na nich: bajki i powieści dla dzieci i młodzieży oraz lektury szkolne.