Wernisaż Donisławy Golonki

Filia nr 1, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zaprasza na wernisaż prac plastycznych Donisławy Golonki „Kolory mojej wyobraźni”, 10 września o godz. 18.00.

Donisława Golonka, absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie i nauczycielka wychowania plastycznego w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Bochni. Po raz pierwszy pokazała swoje obrazy w 2002 r. w Filii Nr 1 bocheńskiej Biblioteki. Od tej pory aktywnie prezentuje swoją twórczość na wystawach indywidualnych, zbiorowych i poplenerowych m. in. w Bochni, Tarnowie i Krakowie. Są one również prezentowane w social mediach m. in. przez stronę internetową.

W pracach Donisławy Golonki często przewijają się motywy przyrody, zmieniających się pór roku, ale również architektura, motyw kobiety, zwierzęta. W obrazach artystki dominuje gama barw ciepłych, stosowane są kontrasty barwne. Inspirację stanowią obrazy impresjonistów i postimpresjonistów: zwłaszcza kolor, światło, mieszanie barw na płaszczyźnie obrazu. Ulubieni artyści pani Donisławy to: David Hockney i Vincent van Gogh. Na obrazach plamy barwne mieszają się, tworząc świat rzeczywisty w nowych „kolorach wyobraźni”.

Wernisaż uświetni występ Alexandra Spisaka, który jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia im. prof. Jerzego Żurawlewa w Bochni w klasie saksofonu. Od października bieżącego roku, będzie studentem Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim.
Serdecznie zapraszamy na wernisaż.

kwiaty obraz
las obraz