Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

“ZERO WASTE dla początkujących”

Realizując projekt „Aktywni w jesieni życia”, który otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteka gościła 29 września 2020 r. Annę Jaklewicz, znaną w Polsce aktywistkę ekologiczną,  archeolożkę, podróżniczkę, autorkę książek o Chinach i Indonezji, pomysłodawczynię akcji „Książka za worek śmieci”.

Prelegentka wprowadziła słuchaczy w złożony problem ochrony środowiska, na prezentacji multimedialnej zobrazowała ogromne zanieczyszczenie wód i ziemi odpadami plastikowymi, pokazała chorujące z tego powodu zwierzęta i ptaki, podkreślała, ze człowiek może wiele zagrożeń usunąć, trzeba jednak na to czasu i wysiłku… i trzeba też pogodzić się z określonymi wyrzeczeniami.

 Anna Jaklewicz radziła i pokazywała jak żyć bardziej ekologicznie tj. unikać tworzyw sztucznych i chemii w codziennym życiu. Można było poznać więc, recepturę różnych „czyścideł” do zastosowania w kuchni i łazience, pasty do zębów na bazie naturalnych składników, wykonanie „woskowinek” tj. papieru pokrytego pszczelim woskiem do pakowania produktów spożywczych. Spotkanie było atrakcyjnie przeprowadzone i bardzo pożyteczne, wszystkie porady i  prezentacja multimedialna na pewno zachęciły wielu do działań proekologicznych w swoim najbliższym otoczeniu. Warsztatom towarzyszyła wystawka książkowa, prezentująca  ochronę środowiska i szeroko pojętą ekologię.

Spotkanie z Anną Jaklewicz to odsłona projektu pt. „Senior się uczy”.    

Anna Jaklewicz “ZERO WASTE dla początkujących” – prelekcja

Więcej zdjęć w: Galeria

Skip to content