Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spotkanie z Januszem Paprotą “Podróże po Bochni i Ziemi Bocheńskiej”

Podróże po Bochni i Ziemi Bocheńskiej

Jesteś aktywnym człowiekiem i lubisz zwiedzać nowe miejsca? Chcesz lepiej poznać najbliższą okolicę? To spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy do Biblioteki na prelekcję Janusza Paproty „Podróże po Bochni i Ziemi Bocheńskiej”, 13 października 2020 r., godz. 18.00 sala klubu Biblioteki.

Janusz Paprota – Bochnianin, pasjonat i badacz historii regionalnej, autor serwisu internetowego Historia Ziemi Bocheńskiej (www.bochenskiedzieje.pl) oraz popularnego na Facebooku fanpage’a o tym samym tytule. Od wielu lat poznaje i popularyzuje historię i walory turystyczne rodzinnego miasta i okolicznych miejscowości, które zna nie tylko ze źródeł pisanych, ale i licznych wędrówek z aparatem fotograficznym. Opublikował kilkadziesiąt artykułów w lokalnej prasie: Kronice Bocheńskiej, Wiadomościach Bocheńskich i periodyku naukowym Rocznik Bocheński. Wygłosił wiele prelekcji i wykładów w instytucjach kultury.

Z wykształcenia jest historykiem, absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Obecnie pracuje jako nauczyciel historii i informatyki w Szkole Podstawowej w Damienicach. Jego hobby to turystyka górska i krajoznawstwo, zamki i budowle obronne, oraz fotografia cyfrowa. Od lat współpracuje z Muzeum im. St. Fischera w Bochni, Stowarzyszeniem Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Bochni. Podczas spotkania w Bibliotece opowie o najciekawszych zabytkach, szlakach turystycznych, mało znanych zakątkach rodzinnego miasta i Powiatu Bocheńskiego, podpowie gdzie można pojechać lub pójść. Jakie niezwykłe miejsca kryje Bocheńszczyzna, którą warto lepiej poznać.

Wykład odbędzie się w ramach realizacji projektu „Aktywni w jesieni życia” dofinasowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że realizacja projektu odbywa się w czasach pandemii, dlatego prosimy o dostosowanie się do ogólnie przyjętych restrykcji  sanitarnych. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem organizacji wydarzeń w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni /w załączniku/.

Skip to content