Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

„Biblioteka jako instytucja chroniąca dziedzictwo lokalne”.

Szkolenie dla bibliotekarzy

W bocheńskiej Bibliotece 6 października 2020 r. odbędzie się szkolenie bibliotekarzy „Biblioteka jako instytucja chroniąca dziedzictwo lokalne”. Będzie to ostatnie spotkanie w ramach projektu „NOWOCZEŚNI i ZORIENTOWANI” realizowanego przez Dział Instrukcyjno – Metodyczny.
Biblioteka jest miejscem, które ma olbrzymi potencjał w ochronie naszego dziedzictwa i pamięci. Działając lokalnie, jest w stanie dotrzeć do relacji i artefaktów, w których przeszłość jest ciągle żywa. To jeden z najlepszych sposobów służących zachowaniu wartościowych elementów lokalnej tożsamości i tradycji. Każda  biblioteka w większym lub mniejszym zakresie stara się gromadzić zbiory dotyczące swojej miejscowości czy regionu. Szkolenie ma zapoznać bibliotekarzy z metodami pracy, które pozwolą mu samodzielnie gromadzić taki materiał i odpowiednio nim zarządzać. Szkolenie poprowadzi Michał Szmaj, z wykształcenia pedagog i historyk, regionalista, inicjator i koordynator wielu projektów społecznych i kulturalnych, twórca wielu gier terenowych oraz miejskich, mających na celu m.in. zachowanie i upowszechnianie dziedzictwa lokalnego, szkoleniowiec.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że realizacja projektu odbywa się w czasach pandemii, dlatego prosimy o dostosowanie się do ogólnie przyjętych restrykcji  sanitarnych. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem organizacji wydarzeń w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni /w załączniku/.

Skip to content