Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dyskusyjny Klub Książki dla Młodych on-line

Zdarzyło się to dnia 2 kwietnia 2020 r. o godz. 18.30. Młodzi, zdolni i oczytani spotkali się on-line za pomocą popularnego komunikatora, by porozmawiać o książkach. Niestraszna im kwarantanna! Wszak dzięki niej mają więcej czasu na czytanie!

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodych zebrani rozmawiali na temat kryminałów Joanny Chmielewskiej. Każdy klubowicz miał za zadanie zapoznać się z jedną pozycją tej autorki (zaznaczmy, że każdy czytał inną książkę), następnie pokrótce ją przedstawić (w tym celu w ruch poszły nawet kuchenne przybory!), podsumować i polecić, bądź nie, pozostałym. Tym sposobem na kanwę zostało wziętych 6 tytułów: „Drugi wątek”, „Krowa niebiańska”, „Pech”, „Gwałt”, „Rzeź bezkręgowców” oraz „Książka poniekąd kucharska”.

Opinie były różnorakie – jednym nie pasował język, inni chwalili bogactwo słownictwa. Niektórym przeszkadzała wielość bohaterów, imion i zdarzeń, inni docenili niewymuszony styl oraz ironiczny komentarz do świata zastanego. Do porozumienia dojść nie mogło. Wyrwane z szerszego kontekstu powieści najpoczytniejszej polskiej autorki nie wzbudziły w uczestnikach konwersacji nadmiernych zachwytów, krytyka też nie była bardzo kąśliwa, toteż obyło się bez strat w ludziach i w sprzęcie. A że rozmawiało się przyjemnie i wszechstronnie, spotkanie internetowe zostanie wkrótce powtórzone.    

Skip to content