Wyniki konkursu literackiego „Od pierwszych wersów już na całe życie…”

Już po raz kolejny bocheńska Biblioteka zaprosiła młodych twórców z powiatu bocheńskiego do udziału w konkursie poetyckim „Od pierwszych wersów już na całe życie…”. Tym razem konkurs odbywał się pod hasłem „Podróże małe i duże” i organizowany był w ramach realizacji projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania”, dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Konkurs ogłaszany jest przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży bocheńskiej Biblioteki, co dwa lata od roku 2000. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie trzech utworów wierszowanych, własnego autorstwa, dotychczas nienagradzanych i niepublikowanych. Głównym celem konkursu jest pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie młodych twórców. Konkurs ma nie tylko zachęcić młodych poetów do doskonalenia warsztatu pisarskiego i samodzielnej pracy twórczej, ale także umożliwić im prezentację swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców. W tegorocznym konkursie udział wzięło 15 młodych twórców, którzy nadesłali 50 wierszy.
Utwory oceniało jury powołane przez Dyrektora PiMBP w składzie: Dorota Rzepka – dyrektor PiMBP, Bernadetta Macheta – instruktor PiMBP, Natalia Burkiewicz – pedagog, kierownik Zbiorów Audiowizualnych PiMBP oraz Iwona Multan – polonista i bibliotekarz Oddziału dla Dzieci i Młodzieży PiMBP. Zwycięzcy otrzymali dyplom i nagrody rzeczowe.
Organizatorzy konkursu i członkowie Jury gratulują laureatom i zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu.
Poniżej prezentujemy listę osób nagrodzonych i wyróżnionych w trzech grupach wiekowych:

Grupa I – uczniowie szkół podstawowych kl. I-III
Nagroda: Aleksandra Sala kl. III ZSG w Nieszkowicach Małych

Grupa II – uczniowie szkół podstawowych kl. IV –VI :

I miejsce: Magdalena Obrał kl. V ZSG w Nieszkowicach Wielkich
II miejsce: Szymon Gut kl. V ZSG w Nieszkowicach Wielkich