Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Podsumowanie e-konkursu „Literackie podróże – małe i duże”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni – Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprosiła do wzięcia udziału w e-konkursie pod tytułem „Literackie podróże – małe i duże”, organizowanym w ramach realizacji projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na 5 zestawów pytań, umieszczanych codziennie, na stronie internetowej i facebook’u Biblioteki. Każdy zestaw zawierał po dwa pytania, na temat wybranych książek, których motywem przewodnim były podróże. Biorący udział w konkursie musieli wykazać się obszerną wiedzą na dany temat i umiejętnością wyszukiwania potrzebnych im informacji. Głównym celem konkursu było rozwijanie pasji i zainteresowań literackich wśród czytelników, uświadomienie wartości czytania oraz zachęcenie, jeszcze nieczytających, do korzystania ze zbiorów Biblioteki, do sięgnięcia po różnorodne i fascynujące książki o tematyce podróżniczej.
Konkurs rozpoczął się 6 czerwca 2022 roku i trwał do 10 czerwca 2022 roku. Osoby, które udzieliły poprawnych odpowiedzi wzięły udział w losowaniu nagród, które odbyło się 19 czerwca 2022 roku podczas Pikniku Literackiego w Tężni Solankowej.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję e – konkursu już za rok.

lista odpowiedzi w e-konkursie
Skip to content