Zapraszamy po nowości wydawnicze.

Zapraszamy po nowości książkowe!!!

W naszej Bibliotece pojawiło się w ostatnich dniach sporo nowości wydawniczych. To dzięki realizacji projektu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” dofinasowanego przez Bibliotekę Narodową w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Zbiory współczesnej biblioteki powinny mieć charakter dynamiczny, dlatego wymagają stałego dopływu nowych książek. Oferujemy naszym  czytelnikom  dużo pozycji do „poczytania” m.in. powieści obyczajowych, ale nie brakuje też poważniejszych pozycji. Nowości te można przeglądać i wyszukiwać w zakładce „Katalog” na stronie internetowej www.biblioteka-bochnia.pl, wybierając opcję nowości. Znajdziemy tu m.in. takie książki jak sensacyjne powieści  Katarzyny Bondy, Katarzyny Puzyńskiej, Remigiusza Mroza, Alka Rogozińskiego,  Wojciecha Chmielarza, historyczne powieści  Antonio Iturbe „Bibliotekarka z Auschwitz”, Jolanty Sowińskiej- Gogacz – Mały  Oświęcim : dziecięcy obóz w Łodzi,  Elżbiety Cherezińskiej i biograficzne Magdaleny Knedler „Położna z Auschwitz ”, Demi  Morre – Intymnie,  Andrzeja Grabowskiego – Jestem jak motyl, czy kolejne tomy orientalnego cyklu Tanya Valko .”

Nie zapominamy również o naszych najmłodszych czytelnikach  i polecamy im książki z serii –„Akademia Mądrego Dziecka” są to przesuwanki, dotykanki, kartonowe książki na różne tematy. Można je czytać, a zarazem się nimi bawić. Najmłodszego czytelnika książeczki zachęcają by je dotykać, pokazywać paluszkiem, dogłębnie poznawać.

Seria „Kicia kocia”  -jest pewnym fenomenem lubianym przez dzieci. dzięki której maluszek zapamięta gdzie głowa, gdzie ręce, gdzie brzuch itd. Kocia bywa też na basenie albo uczy się sprzątać. To takie rzeczy, które już powoli przygotowują do bycia samodzielnym trzylatkiem.

Seria „Czytam sobie” – to jeden z lepszych pomysłów wydawniczych ostatnich lat na rynku. Seria podzielona na części, w zależności od umiejętności czytelniczych dziecka. Przygotowana tak, by zachęcić do samodzielnego czytania. I wszystkie historie są naprawdę zabawne, ciekawe. Oprócz tej serii mamy obecnie wiele najróżniejszych propozycji wspierających pierwsze kroki w czytaniu: „Książkożercy”, „Czytam sobie” , „Pierwsze czytanki”,  „Czytanki sylabowe z obrazkami”

Nowości wydawnicze dostępne są w każdym dziale i filiach bibliotecznych. Zachęcamy zatem do korzystania .-)

Nowości wydawnicze w bibliotece