Zapraszamy na piknik literacki 19 czerwca 2022 r. do Tężni Solankowej

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na piknik literacki pod hasłem „CZYTANIE I PODRÓŻOWANIE”, 19 czerwca 2022 r. (niedziela) do Tężni Solankowej w Bochni.

W programie:
14.00 – rozpoczęcie, rozdanie nagród za konkurs literacki „Od pierwszych wersów już na całe życie” i e-konkurs, zapisy na grę terenową „Na koniec świata i z powrotem”,
14.15 -14.30 – Start gry terenowej
14.30 – Spektakl „Pinokio” Teatru KRAK-ART
15.10 – Spotkanie z Maurycym Polaskim „Corrida językowa”
15.50 – Losowanie gadżetów dla uczestników akcji „Książka w zasięgu ręki”
16.00 – Spektakl „Jaś i drzewo fasolowe” Teatru KRAK-ART
16.50 – Ogłoszenie wyników gry terenowej „Na koniec świata i z powrotem”. Rozdanie nagród
17.00 – Występ Baśniowej Kapeli „Pomieszanie z poplątaniem”
17.50 – Losowanie gadżetów dla uczestników akcji „Książka w zasięgu ręki”

Atrakcje towarzyszące: stoisko Szkoły Językowej „ENCJO!” ; stoisko wymiany książek ; czytelnia pod chmurką ; namiot i zabawy „Dookoła Świata” ; oryginalne tipi i rytuały indiańskie ; animacje dla dzieci: malowanie twarzy, bańki mydlane, zamykanie w bańce, skręcane baloniki, gry i zabawy z animatorem ; gry planszowe XXL ; stoisko integracyjne polsko – ukraińskie dla dzieci i wiele innych.
Piknik realizowany w ramach projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania” dofinasowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo Magia z Czytania siła z podróżowania