Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Warsztaty komiksowe z Łukaszem Zabdyrem

8 czerwca 2022 roku w Filii nr 4 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łapczycy odbyły się warsztaty z Łukaszem Zabdyrem, krakowskim grafikiem, twórcą komiksów oraz ilustratorem książek i opowiadań dla dzieci. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bochni oraz uczniowie klas III „a” i III „b” z Zespołu Szkół Gminnych w Łapczycy.
Podczas zajęć dzieci zapoznały się ze specyfiką zawodu ilustratora, autor zaznaczył że nie jest to praca łatwa, lecz wymagająca dużo czasu, cierpliwości i silnego charakteru. W trakcie ćwiczeń praktycznych uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób przy pomocy alfabetu, cyfr lub figur geometrycznych narysować zabawne postaci, zwierzęta czy też przedmioty. Pan Łukasz podkreślał jak ważne są ćwiczenia kaligrafii, które pozwalają na opanowanie starannego stylu pisma oraz wyćwiczenia ręki w kierunku rysowniczym. Młodzi czytelnicy aktywnie uczestniczyli w warsztatach, tworzyli pomysłowe prace i zadawali mnóstwo pytań, na które nasz gość ciekawie odpowiadał.
Dziękujemy panu Łukaszowi za bardzo ciekawe i pouczające warsztaty.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania” realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcia z warsztatów w GBP w Łapczycy

Zdjęcia z warsztatów w Filii nr 4 PiMBP

Skip to content