Książki z ukraińskiego Czortkowa

Delegacja z  Czortkowa na Ukrainie, goszcząca w Bochni, odwiedziła 3 sierpnia 2022 roku bocheńską Bibliotekę i podarowała książki w języku ukraińskim.

Zaproszeni przez Stowarzyszenie Wspólnota Bocheńska goście przekazali naszej instytucji książki w języku ukraińskim, przeznaczone głównie dla dzieci, które na prośbę sióstr Dominikanek ofiarowali mieszkańcy Czortkowa. Książki te trafią do Działu Zbiorów Audiowizualnych i będą służyć naszym czytelnikom posługującym się tym językiem, których od wybuchu wojny w Ukrainie jest coraz więcej.

Dominikanka, siostra Marcelina, oraz kilkoro aktywnie działających wolontariuszy podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą na rzecz żołnierzy i uchodźców wewnętrznych ze wschodniej Ukrainy. Czortkowiczanie opowiedzieli również o swoich doświadczeniach związanych z nauką języka polskiego i działaniach na rzecz podtrzymywania pamięci o polskich korzeniach miasta.

Spotkanie zakończyło się spacerem po Bibliotece i wręczeniem pamiątkowych upominków.

Przekazanie książek z ukraińskiego Czortkowa

Więcej zdjęć w: Galeria