Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

LXXII Salon Artystyczno – Literacki i otwarcie wystawy Donisławy Golonki „Nie tylko kobieta”, 3 października 2023 r. godz.17.30

Zapraszamy na LXXII Salon Artystyczno – Literacki i otwarcie wystawy Donisławy Golonki „Nie tylko kobieta”, 3 października 2023 r, godz. 17.30, sala klubu Biblioteki, I p.

Donisława Golonka jest absolwentką Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie i nauczycielką wychowania plastycznego w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Bochni. Po raz pierwszy pokazała swoje obrazy w 2002 r. w Filii Nr 1 bocheńskiej Biblioteki. Od tej pory prezentowała je wielokrotnie w Bibliotece głównej i Filii Nr 1 oraz na wystawach indywidualnych, zbiorowych i poplenerowych między innymi w Bochni, Tarnowie i Krakowie.

W 2005 roku brała udział w trójwernisażu „Nowej Wystawy Plastyków Bocheńskich – wydarzeniu kulturalnym w Bochni, stanowiącym reprezentatywny przegląd możliwości miejscowego środowiska artystycznego. Prace Donisławy Golonki były prezentowane pośród prac 40 artystów. Była to kontynuacja pierwszej powojennej, historycznej już, prezentacji twórczości plastyków bocheńskich. W 2013 roku uczestniczyła w naszej książnicy w LVIII Salonie Artystyczno-Literackim, w ramach którego otwarto wystawę zbiorową „Bochnia – miasto w oczach artystów” z okazji 760-lecia lokacji miasta.

Donisława Golonka chętnie dzieli się swoją wiedzą i promuje młodych artystów – uczniów szkół podstawowych: pracuje jako juror w corocznym powiatowym konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę. Oceniając prace dzieci, spogląda swym krytycznym okiem na formę, technikę, estetykę wykonania i zgodność z tematem. Organizuje w bibliotecznej Filii Nr 1 wystawy prac plastycznych uczniów SP nr 1 w Bochni uczestniczących i pracujących w Kółku Plastycznym pod jej kierunkiem.

Wernisaż uświetni występ Aleksandry Pędzisz – skrzypce i Eweliny Juszczak – fortepian. Zapraszamy na wizualną i duchową ucztę we wtorkowe popołudnie do Biblioteki. Wstęp wolny.

Skip to content