Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Promocja książki „Idę słuchając życia” o wędrówce do Santiago de Compostela Macieja Młynarczyka

Wiek? Nieistotny. Miejsce zamieszkania? Bez znaczenia. Znajomość języków? Mało ważna. Kiedy poczujesz pragnienie wyruszenia na szlak, zapewne wcześniej czy później to uczynisz. Tak, też było z Maciejem Młynarczykiem, kiedy po przeczytaniu „Pielgrzyma” Paulo Coelho powiedział, że też przemierzy szlak Camino de Santiago, uczynił to w ubiegłym roku. Przeszedł 860 km w 28 dni.

Gościem Biblioteki 16 stycznia 2024 r. był Maciej Młynarczyk, który opowiadał o samotnej pieszej wędrówce do Santiago de Compostela, wędrował głównie nocą. Gdzie spał, kogo spotkał po drodze, jak wyglądał typowy dzień na szlaku, jakie były największe trudności i o wielu innych istotnych dla pielgrzyma rzeczach mogliśmy posłuchać na spotkaniu.

Celem pielgrzymowania była nie tylko droga do przejścia, ale i wędrówka w głąb siebie. Mówi się, że pielgrzymowanie zmienia człowieka. Maciej Młynarczyk opowiedział co wartościowego dała Mu podróż.
Czytelnicy mogą przeżyć doświadczenia, naszego gościa, które zostały opisane w książce w bardzo wyjątkowy sposób. Wszystko to za sprawą niestandardowej formy, w jaką została złożona – otóż, po każdym przeczytanym rozdziale związanym z podróżą bohatera, jest umieszczony QR, po którego zeskanowaniu czytelnik przenosi się do wydarzeń oraz miejsc, o których właśnie przeczytał. Są to relacje złożone ze zdjęć oraz nagrań swych przemyśleń, które towarzyszyły autorowi podczas jego podróży.

Wydarzenie zorganizowano w ramach cyklu „Literacki debiut. Czytamy!”, a poprowadziła je Alicja Imiołek.

Literacki debiut. Czytamy!

Skip to content