Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Spotkanie podróżnicze z Olgą Potempą „Peru i Boliwia – Kwintesencja Ameryki Południowej” 27 lutego 2024 r. godz. 17.30, sala klubu Biblioteki

Zapraszamy na spotkanie podróżnicze z Olgą Potempą „Peru i Boliwia – Kwintesencja Ameryki Południowej” 27 lutego 2024 r. o godz. 17.30 w sali klubu Biblioteki.

Olga Potempa-podróżniczka, liderka wypraw w Soliści Adventure Club (Polski Klub Podróżników), licencjonowana Przewodniczka po Krakowie – bochnianka. Jest pasjonatką aktywnego stylu życia, miłośniczką wędrówek pieszych po Tatrach, nart skiturowych i via ferrat. Odwiedziła 55 krajów, ale najchętniej wraca w wysokie góry. Ma na swoim koncie wspinaczkę na nepalski sześciotysięcznik Lobuche, Kilimandżaro, Elbrus, Kazbek, Everest Base Camp, Triglav, Zugspitze i wiele innych. Na co dzień związana z krakowską branżą turystyczną i kulturalną.

Olga Potempa podczas relacji z trzytygodniowej wyprawy do państw Ameryki Południowej- Peru i Boliwii, przeniesie wirtualnie i emocjonalnie słuchaczy w bogaty krajobraz tych krajów. Przedstawi ciekawe miejsca, podzieli się swoimi spostrzeżeniami, ciekawostkami, anegdotami. Na spotkaniu będzie można się dowiedzieć, po co powstały geoglify w Nasca, dlaczego w Canionie Colca jest ulica o nazwie „Polacos”, ile gatunków ziemniaków uprawia się w Peru? Ponadto, dlaczego cholity w Boliwii chodzą w kapeluszach, pierwotnie zaprojektowanych dla mężczyzny, czy po co Boliwia ma, aż trzy stolice. Podczas wieczoru prelegentka chętnie odpowie na pytania przybyłych słuchaczy.

Skip to content