Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Czytaki dostępne w bocheńskiej Bibliotece

Miło jest nam poinformować, że nasza Biblioteka przystąpiła do nowej edycji projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób z dysfunkcją wzroku- edycja 2023” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „LARIX” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Biblioteka w ramach projektu otrzymała nieodpłatnie na podstawie umowy użyczenia -urządzenie Czytak 4, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Czytaki z nagranymi książkami są wypożyczane osobom z dysfunkcją wzroku oraz osobom niepełnosprawnym, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą czytać normalnego druku oraz są naszymi czytelnikami. Aktualnie Biblioteka posiada w swojej ofercie 3372 tytuły książek w wersji cyfrowej na czytaka. Zbiór książek jest systematycznie powiększany dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „LARIX”.

Czytak to prosty w obsłudze odtwarzacz, przypominający wyglądem średniej wielkości telefon bezprzewodowy, umożliwiający odtwarzanie książek w wersji mówionej. Cechuje się dużą, wyraźną klawiaturą, jest przenośny, lekki, posiada zasilacz do ładowania oraz kartę pamięci, na której zapisuje się książki w formacie specjalnie przeznaczonym do odtwarzania na czytaku.

Biblioteka dysponuje obecnie 6 czytakami. Szczegółowe informacje dotyczące wypożyczenia czytaka w Dziale Zbiorów Audiowizualnych. Zapraszamy!

logo MKiDNurządzenie czytak

Skip to content