Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Zakończono projekt Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Księgozbiór Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni oraz naszych 6 filii wzbogacił się o kolejne książki, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku kwota dofinansowania wyniosła 17 500.
W świecie pełnym ekranów i szybkich bodźców niezmienne pozostają one – książki. Bramy do wyobraźni, źródło wiedzy i rozrywka. A my mamy dobrą wiadomość – nasza biblioteka znów się wzbogaca!. Przygotujcie się na fascynującą podróż przez nowości, które czekają na was.
Jaką książkę wybrać dla siebie? Ciekawi? Zaczynamy!
Wiemy skądinąd, że wielu czytelników kocha kryminały. Te książki znajdziecie na naszych bibliotecznych półkach: Langer – Remigiusz Mróz, Zwykła przyzwoitość – Wojciech Chmielarz, Sidła i Łowca – Piotr Kościelny, Kult – Camilla Läckberg,Urodzony morderca – Katarzyna Bonda, Samotnia – Anna Kańtoch
Urwisko i Zrost – Robert Małecki.
W jesienno-zimowej edycji naszych nowości polecamy szczególnie pomysłową, z zaskakującym zwrotem akcji literaturę obyczajowo-kryminalną oraz biografie. Pojawiły się kontynuacje, nowe cykle znanych i lubianych autorów. W tych książkach znajdziecie historie o codziennych sprawach i problemach lub smutne zdarzenia zasłyszane, gdzieś ze świata.
Nowe książki dla dzieci i młodzieży, które, mamy nadzieję, znajdą entuzjastów zarówno wśród najmłodszych, jak i tych nastoletnich czytelników. Książki detektywistyczne należą do ulubionych lektur wielu osób. Nie tylko dorośli mogą zagłębiać się w świat intryg i zagadek detektywistycznych np. -Książki ze Skandynawii – Seria „Operacja”.

Tematyka różnorodna, aż kusi, by po nią sięgnąć, zatopić się, choć na chwilę, w innej rzeczywistości, przenieść się w wyobraźni do innego świata i rozmarzyć. Zapraszamy, by zajrzeć do naszych bibliotek lub zapoznać się z ofertą w katalogu centralnym na stronie Biblioteki Publicznej.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego, a książka stanie się naszym przyjacielem. Nie może być nic przyjemniejszego niż dobra lektura i ciepły koc na długie jesienno-zimowe wieczory. Zapraszamy.

belka ministerstwa

nowości wydawniczenowości wydawniczenowości wydawniczenowości wydawniczenowości wydawnicze

Skip to content