Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Spotkania z Przemysławem Wechterowiczem

8 czerwca 2021 r. w Filii nr 6 PiMBP w Bochni odbyły się dwa spotkania z Przemysławem Wechterowiczem , autorem książek dla dzieci, sztuk teatralnych i wierszy.

Ten wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą pisarz opublikował dotychczas ponad czterdzieści książek, tłumaczonych na wiele języków obcych. „Uśmiech dla żabki”, „Rybka i słońce”, „ W pogoni za życiem”, „Być jak tygrys” czy debiutanckie „Wielkie marzenia” to opowieści o sile miłości, o przyjaźni, o pięknie marzeń i wielkiej wartości relacji. Napisane w ciepły, a zarazem humorystyczny i oryginalny sposób, a do tego pięknie zilustrowane zachwycają i wzruszają nie tylko dzieci.
W czasie spotkań pt. „Proszę mnie przytulić” autor, z pomocą bohaterów swoich książek oraz licznych rekwizytów, w zabawny i niebanalny sposób opowiadał dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 2 o wielkich marzeniach i o drobnych gestach, które potrafią wiele zdziałać oraz o tym, że każde życie, nawet bardzo krótkie, może być wyjątkowe i pełne treści. Przedszkolaki żywo reagowały na przedstawiane historie i chętnie wchodziły w dyskusję z autorem.

Wizyta Przemysława Wechterowicza w Filii nr 6 zainaugurowała projekt „Magia z czytania”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury .
Spotkania autorskie odbywały się w ramach bloku tematycznego „Mądre bajki”. Poprzez wydarzenia literackie za główny cel stawiamy zaciekawienie najmłodszych czytelników literaturą dla dzieci i zachęcenie ich do czytania. Projekt ma na celu wskazanie korzyści płynących z czytania książek, uświadomienie rodzicom, opiekunom wagi wspólnego czytania z dzieckiem oraz popularyzacja wartościowej współczesnej literatury dziecięcej. Zdjęcia ze spotkań w zakładce: https://biblioteka-bochnia.pl/galeria/spotkanie-autorskie-z-przemyslawem-wechterowiczem/

Skip to content