Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Wystawa „Bochnia w oczach lokalnych twórców”

Z okazji 770 rocznicy lokacji miasta Bochni, która przypada właśnie w tym roku, w Filii nr 1 bocheńskiej Książnicy, zorganizowano wystawę poświęconą naszemu miastu: „Bochnia w oczach lokalnych twórców”.

Znajdziemy na niej obrazy olejne i pastele Sławomira Jabłońskiego, zdjęcia Haliny Markowskiej – Mikulskiej, Pawła Klasy oraz kilka zdjęć Bochni z okresu międzywojennego, wykonanych w Zakładzie Fotografii Artystycznej Władysława i Janiny Gargul, pochodzących z prywatnej kolekcji państwa Szymlów.
Różnorodna technika jaką zostały wykonane prace oraz duży zakres czasu z jakiego pochodzą, pozwala dostrzec nie tylko piękno naszego miasta, ale również to, jak zmieniało się na przestrzeni lat. Wystawa przenosi nas w różne zakątki Bochni, oddaje klimat miasta i jego urokliwych miejsc takich jak: kapliczka na Murowiance, Kościół św. Mikołaja, Dzwonnica, Planty Salinarne, Muzeum im. Stanisława Fischera, Kopalnia Soli, Rynek… dostarcza wspaniałych doznań wizualnych. Artyści uchwycili te piękne miejsca pędzlem i obiektywem, w ten sposób uwieczniając je dla przyszłych pokoleń.

Serdecznie zapraszamy do Filii Nr 1 przy ul. Wojska Polskiego 1 i obejrzenia wystawy, która będzie dostępna w godzinach pracy biblioteki do końca sierpnia.

Skip to content