Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Spotkanie ze Zbigniewem Pikułą i promocja książki „Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci”

We wtorek, 13 grudnia, odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą połączone z promocją jego nowej książki „Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci”.
Autor po raz kolejny gościł w naszej Bibliotece. W 2020 r. promował tu swój debiutancki zbiór poezji „Zebrałem się w tomik”, rok później wraz z Mateuszem Koprowskim wydał tomik satyryczny „Dwa waria(n)ty, czyli limeryczno-epistolograficzną wymianę myśli między Mateuszem K. a Zbigniewem P.”. Teraz przyszedł czas na twórczość dla najmłodszych, którą opublikował pod tytułem „Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci”. „Limbajki” napisał z myślą o wnukach.
Wiersze, limeryki zaprezentowane w książce, były zgłoszone w 2020 roku na Ogólnopolski Konkurs Poezji dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej „Przylecę do was na skrzydłach marzeń” organizowany przez Książnicę Płocką i zostały nagrodzone. Nasz gość został Laureatem pierwszej nagrody. Teraz mamy okazję poznać je i my. W zbiorze zamieszczone zostały i inne wiersze, powstałe w późniejszym okresie.
Wydawnictwo posiada piękną szatę graficzną, ilustracje wykonała Justyna Maria Mączka. Na spotkaniu poezją, opowieściami zabawiał nas autor, a muzycznie czas nam uświetnił Andrzej Knapik, krakowski muzyk i kompozytor.
Podczas spotkania można było zakupić promowaną książkę i zdobyć autograf autora.

Skip to content