Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Super Zwiadowca w bocheńskiej bibliotece

5 grudnia poznaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu dla bibliotek i czytelników, w którym udział wzięła bocheńska Biblioteka wraz z grupą młodych miłośników literatury. W gronie 11 zwycięzców konkursu, którzy otrzymali tytuł SUPER ZWIADOWCY znalazła się nasza czytelniczka Alicja Stokłosa.

Konkurs pt. Tajna Misja Zwiadowców to projekt edukacyjny, przygotowany przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wydawnictwo Jaguar, którego celem pośrednim jest promocja czytelnictwa dzieci i młodzieży, popularyzacja cyklu Zwiadowcy autorstwa Johna Flanagana oraz kształtowanie postaw młodego pokolenia poprzez promowanie wartości moralnych i etycznych. Zgodnie z wytycznymi organizatorów projektu, w bocheńskiej bibliotece odbyły się dwa spotkania z grupą śmiałków, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie i wyrazili wolę udziału w konkursie. W czasie pierwszego spotkania przeprowadzone zostały warsztaty inspirowane serią Zwiadowcy, na których zaprezentowano życiorys Johna Flanagana, omówiono tematykę cyklu, głównych bohaterów, elementy świata przedstawionego we powieści, a także kodeks i zwyczaje rycerskie oraz najważniejsze nurty filozoficzne epoki średniowiecza. Uczestnicy warsztatów wykazali się doskonałą znajomością fabuły powieści oraz wiedzą historyczną, wspaniale łączyli fakty, z łatwością podawali przykłady zaczerpnięte z realnego świata współczesnego, analogiczne do tych, które rozegrały się w miejscu i czasie fikcyjnym.

W drugim etapie konkursu należało wykonać 16 Próbach Prawdziwego Zwiadowcy, które były wymagającym sprawdzianem wiedzy, umiejętności i kreatywności osób biorących udział w turnieju . Największą wytrwałością w dążeniu do celu wykazała się Alicja, która perfekcyjnie wykonała wszystkie zadania i jako lider grupy zmierzyła się z zadaniem specjalnym.

Alicjo, gratulujemy zdobycia tytułu SUPER ZWIADOWCY, a całej drużynie bocheńskich śmiałków dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę literacką.

konkurs super zwiadowca

Skip to content