Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Warsztaty dla dzieci „Sznurkowa historia”

W czwartek, 14 grudnia 2023 r. odbyły się warsztaty „Sznurkowa historia” na podstawie książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, podczas których dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 tworzyły kreatywne prace z wykorzystaniem sznurka. Zostały one przeprowadzone przez panią Kalinę Dębską z Fundacji Burza Mózgów.

Celem zajęć jest rozwijanie kreatywności, kształtowanie koncentracji i umiejętności uważnego słuchania. Dzieci po wysłuchaniu książki miały okazję do stworzenia “sznurkowej pracy”. Do jej wykonania były potrzebne jedynie kartka, sznurek, nożyczki, guziki i klej. Z tak niepozornych materiałów powstały naprawdę niesamowite prace.

Fundacja prowadzi działania na rzecz promocji czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym szczególnie aktywnych zawodowo kadr kultury, związanych z młodym pokoleniem. Od 2014 roku Fundacja Burza Mózgów organizuje uwielbiany przez dzieci i rodziców, jeden z największych w Polsce Festiwal Literatury dla Dzieci, który każdego roku odbywa się w kilku miastach Polski. Prowadzi szereg działań edukacyjnych, które mają na celu budowę świadomych, ciekawych świata odbiorców, a także wzmacnianie potencjału społeczeństwa obywatelskiego. Otrzymała m.in. nagrodę Zwyrtała 2020 i 2021 za najlepszy pomysł promujący czytanie oraz nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego Kryształy Soli 2019 w kategorii edukacja, nauka, społeczeństwo obywatelskie.

Bardzo dziękujemy za bardzo ciekawe i kreatywne warsztaty.

Fotogaleria

Skip to content