„Kolorowy potwór” od września nasza Biblioteka będzie realizować projekt Wydawnictwa Mamania

Kolorowy Potwór na szlaku emocji

Miło nam poinformować was drodzy czytelnicy, że nasza Biblioteka weźmie udział w akcji organizowanej przez Wydawnictwo Mamania „Kolorowy Potwór na szlaku emocji – biblioteczna podróż kolorowego potwora po Polsce”.

Seria książek o „Kolorowym Potworze” pomaga najmłodszym czytelnikom lepiej zrozumieć własne emocje. Dzieci często nie do końca wiedzą jak sobie poradzić z tym co czują, a czasem nie wiedzą w ogóle co czują, ciężko im nazwać emocje. Dzięki tym książkom, przy pomocy kolorowych ilustracji oraz krótkich zdań na każdej stronie, możemy w mądry i miły sposób wprowadzić najmłodszych w nieco skomplikowany i trudny do odczytania świat emocji.

Piękna (ogromna) pluszowa maskotka wraz ze swoim Dziennikiem Podróży będzie odwiedzać biblioteki publiczne i pedagogiczne. Naszą Bibliotekę odwiedzi we wrześniu i wtedy zaprosimy Was do wspólnej zabawy. Śledźcie naszą stronę internetową oraz media społecznościowe.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 14 614 52 23 (Oddział dla Dzieci i Młodzieży, II p.).

plakat konkursu dla bibliotek kolorowy potwór