Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Zacznij dobrze Nowy Rok! Z książką

Biblioteka bocheńska w 2019 r. wzbogaciła się o 3064 egz. nowych książek. Są to pozycje zakupione  ze środków własnych biblioteki, oraz pozyskane w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” finansowane ze  środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego.

Przybyło dużo ciekawych książek z zakresu literatury pięknej dla dorosłych (kryminały, powieści  społeczno – obyczajowe, historyczne, biografie), wydawnictwa dla dzieci i młodzieży, a także pozycje z literatury popularnonaukowej. Wśród nich znajdziecie Państwo książki, które wzruszają i zmuszają do myślenia, książki które podejmują ciekawe, niebanalne, niekiedy też kontrowersyjne tematy.

To zestawienie, które doskonale sprawdzi się w nadchodzącym czasie. Tym samym znajdziecie tu tytuły, ułatwiające wejście w nowy rok z przytupem. Każdy z was znajdzie tu coś dla siebie.

Nasze propozycje na styczeń:

  1. Magdalena Witkiewicz jest niekwestionowaną mistrzynią w pisaniu ciepłych, pełnych magii powieści obyczajowych. Nakładem Wydawnictwa Filia ukazała się książka Uwierz w Mikołaja, która jest kwintesencją tego, co musi mieć w sobie powieść tak ciepła, że mogłaby roztopić śnieg.
  2. Krystyna Mirek – Świąteczny sekret

Czy można oszukać przeznaczenie? Czy rodowa skaza może ujawnić się w czasie najpiękniejszych świąt w roku?

  1. Abby Johnson Cindy Lambert -Nieplanowane

Abby Johnson robiła zawrotną karierę. Miała wysokie stanowisko i bardzo dobrą pensję. I pracę inną niż wszystkie. Na co dzień zajmowała się aborcją .Co takiego wydarzyło się w życiu Abby, że po pięciu latach pracy na stanowisku dyrektora w klinice Planned  Parenthood opuściła swoje stanowisko? Co tak bardzo przeraziło ją, że przeszła na drugą stronę i dzisiaj walczy o życie nienarodzonych? Z jakimi praktykami miała do czynienia? Poznaj autentyczną historię kobiety, która wyszła z samego jądra ciemności. Myślisz, że wiesz wszystko na temat przemysłu aborcyjnego? Oto przerażająca prawda, której nie dowiesz się z innych książek, prasy czy portali internetowych.

  1. Jeżeli lubicie kryminały, zwłaszcza skandynawskie, to Kasztanowy ludzik przypadnie Wam do gustu. Zagmatwana intryga, powiązania ze sprawą z przeszłości, charakterystyczni i ciekawi bohaterowie, a to wszystko okraszone jesiennym, deszczowym klimatem Danii… Co tu się może nie podobać?
  2. Srebrna Zatoka to doskonała propozycja dla wszystkich miłośniczek twórczości Jojo  Moyes. Poza tym zainteresuje ona również każdego, kto lubi literaturę obyczajową. Książki autorki cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelniczek na całym świecie i w błyskawicznym tempie stają się międzynarodowymi bestsellerem.
  1. Chrobot. Życie  najzwyklejszych ludzi świata. Tomasza Michniewicza

Siedem podróży w czasie. A ponieważ czas dany nam jest jako pamięć, będzie to siedem podróży przez siedem pamięci siedmiu zwykłych ludzi. Niby ten sam świat i te same czasy, ale widziane z różnych perspektyw – mieszkańca Ugandy, USA, Kolumbii, Indii, Finlandii, Zimbabwe i Japonii.

Siedem opowieści zwykłych ludzi o problemach, wyzwaniach, szansach i możliwościach. Ich zestawienie uświadamia, jak wiele zależy od tego, czy miało się szczęście urodzić się tu, a nie gdzieś indziej. Siedem ludzkich historii i jedna próba odpowiedzi na pytanie, po co to wszystko.

  1. Laila Shukri – Jestem żoną terrorysty

Opowieść o kobiecie, która została rozkochana i uwiedziona, aby urodzić terrorystę samobójcę. Przemilczana prawda o rodzinach zaangażowanych w terroryzm. Laila Shukri wysłuchała historii jednej z Polek, aby opowiedzieć ją światu. Jak w XXI wieku wygląda terroryzm? Jak terroryści wykorzystują dzieci? Brutalna rzeczywistość tysięcy kobiet wykorzystywanych przez terrorystów, o której świat woli głośno nie mówić.

  1. Sekretne życie drzew. Peter Wohlleben

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy. Zapraszamy naszych wiernych moli książkowych. Warto zajrzeć do naszego katalogu on-line z książkami.

Skip to content