Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Dyskusyjny Klub Książki dla Młodych

Czytelników, którzy lubią nie tylko czytać ale i rozmawiać o przeczytanych książkach bocheńska Biblioteka zaprasza do udziału w spotkaniach Dyskusyjnych Klubów Książki. Działają w niej trzy Dyskusyjne Kluby Książki. Każdy ma swoją specyfikę i swoją grupę. Zadaniem ich jest ukierunkowanie zainteresowanych i nadanie poszczególnym klubom pewnych ram. Najmłodszym jest DKK dla Młodych, który powstał w grudniu 2019 r.

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych jest najstarszym z istniejących klubów, a klubowicze są w wieku 18+. Książki omawiane w trakcie spotkań mają papierową formę.

Dyskusyjny Klub Książki Audio wyróżnia się tym, że klubowicze słuchają książek w postaci audiobooków i o nich rozmawiają.

Dyskusyjny Klub Książki dla Młodych jest najmłodszy, dopiero początkujący, ale z wielkim potencjałem, a jego klubowicze czują się młodzi zarówno ciałem, jak i duchem.

Kluby te powstały z potrzeby ducha, serca i intelektu po to, by osoby kochające książki mogły się spotykać i rozmawiać o nich. O tym, co przeczytały, co zobaczyły i przeżyły. Nie mają żadnych ograniczeń – wiekowych, światopoglądowych czy innych. Spotkania odbywają się nie rzadziej niż raz w miesiącu, a w ich trakcie omawiana jest książka, którą klubowicze wcześniej otrzymali od moderatora i przeczytali. Nie zawsze książka podoba się wszystkim, nie każdy zdoła ją przeczytać w całości, ważnym jest jednak, by zapoznać się chociaż z jej fragmentem i przyjść na spotkanie, by posłuchać opinii innych. Klubowicze nie prowadzą wydumanych i śmiertelnie poważnych dysput literackich – dzielą się przede wszystkim swoimi odczuciami, spostrzeżeniami i emocjami towarzyszącymi poznawaniu nowych pozycji książkowych. Nie oceniają i nie krytykują odmiennych postaw ani opinii, są otwarci na dialog. Liczy się przede wszystkim przyjazna atmosfera, chwila odpoczynku w doborowym towarzystwie przy herbacie, ciasteczku i z książką.

Moderatorami Klubów są bibliotekarze, którzy projektem tym zawiadują, organizują spotkania, dbają o dobór lektur, są w ciągłym kontakcie z wojewódzkim koordynatorem DKK.

Klubowiczem może zostać każdy – wystarczy pasja czytania i pozytywne nastawienie. Spotkania są otwarte, odbywają się:  w Dziale Zbiorów Audiowizualnych przy ul. Mickiewicza 5 (Dyskusyjny Klub Książki Audio) oraz w filii nr 4 przy ul. Brzeźnickiej 19 (Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych i Dyskusyjny Klub Książki dla Młodych). Szczegółowe informacje pod numerami telefonów: Dział Zbiorów Audiowizualnych – 14 614 52 25, Filia nr 4 – 14 612 45 34. Zapraszamy również do śledzenia profilu Biblioteki na Facebooku, gdzie znajdują się fotorelacje ze spotkań wszystkich trzech klubów oraz zaproszenia na kolejne dyskusje książkowe.

Skip to content