Ławeczka z regałem bookcrossingowym im. Marii Bielawskiej

Ławeczka została wykonana w ramach realizacji projektu "Zapraszamy na ławeczkę, czyli bookcrossing dla każdego…" w 2015 r. Na ławeczce umieszczona jest książka z myślą, M.Bielawskiej: „Ja miałam zawsze w rękach magnes. Była nim książka.”.

Ławeczka usytuowana jest obok placu zabaw, zielonej siłowni, przy alejce spacerowej, jest widoczna i zachęcająca do skorzystania. Umieszczone na regale książki można na miejscu czytać, lub zabrać do domu, ale również można przynieść i zostawić te przeczytane. Przy ławeczce są organizowane happeningi promujące czytelnictwo i bibliotekę, umieszczane są ulotki i plakaty informujące o spotkaniach w bibliotece.

Zgodnie z ideą bookcrossingu: „książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane”, zapraszamy na ławeczkę, spacerując można się zatrzymać, przeglądnąć znajdujące się książki. O ławeczkę dbają i książki uzupełniają bibliotekarze bocheńskiej książnicy.

laweczka bookcrossingowa im. Marii Bielawskiej