Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Wystawa Adama Libery

Bocheńska Biblioteka przy współpracy z Galerią #kopalniasztukibochnia zapraszają na wystawę grafiki Adama Libery do sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

Adam Libera to znany bocheński artysta, rocznik 1987. Od 2014 roku zajmuje się głównie malarstwem olejnym i grafiką warsztatową. Stale poszukuje nowych środków wyrazu, eksperymentuje z rozmaitymi możliwościami jakie daje twórczość artystyczna. Miłośnik przyrody. Sporo fotografuje, pragnąc uchwycić moment. Bliskie kadry, detale, ale i z drugiej strony bezmiar otwartej przestrzeni, są dla niego głównymi inspiracjami. Praca nad obrazem trwa bardzo długo, jest to złożony proces, gdzie niebagatelną rolę odgrywa czas poświęcony na rozważania. Synteza rozterek wewnętrznych oraz myśli nad zastaną rzeczywistością są przelewane na podobrazie w formie barw i struktur.

Dotychczas prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Bochni, Krakowie … i Trogirze na Chorwacji. O prezentacji w Bibliotece mówi: „Myśl towarzysząca tworzeniu tej wystawy mocno oparta była na powtarzalności motywu struktury. Prace powstające na przestrzeni lat, napędzały naprzemiennie spiralę wyobraźni, która dała swój upust za pośrednictwem różnych technik grafiki warsztatowej oraz obrazów olejnych. Zarówno struktura jak i kolor, są dla Twórcy głównym tematem rozważań wewnętrznych. Odbiorcy zadajemy odwieczne pytanie: co autor miał na myśli?”
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do oglądania wystawy, w godzinach pracy Biblioteki. Osoby chcące lepiej poznać twórczość artysty odsyłamy do jego strony internetowej: www.adamlibera.pl , Instagrama: adam_libera , i Facebooka: @adamliberamaluje.

Na finisaż zaprosimy w lutym 2023 r.

Skip to content