Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Wystawa Teresy Mrugacz

W Filii nr 1 odbył się 11 maja wernisaż prac Teresy Mrugacz, połączony z czytaniem poezji artystki. Na wernisaż przybyli licznie przyjaciele i znajomi artystki, którzy już od lat towarzyszą jej, od kiedy podąża drogą twórczości malarskiej i poetyckiej.
Teresa Mrugacz wyniosła z rodzinnego domu, w Majdanie Sieniawskim, swoją wrażliwość na piękno otaczającego ją świata. Urocze leśne ścieżki, kopy siana, kwietne, barwne łąki, stare domki strzechą pokryte, to wszystko tworzy specyficzny sielski klimat jej obrazów. Spoglądając na nie odbiorca ma wrażenie, że przenosi się „do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych….”, gdzie otacza go cisza, szemrzący strumyk i zapach polnych kwiatów. Ta nostalgia i ład bijący z jej malarstwa pozwala zatrzymać się na chwile w pędzie codziennego życia.
Artystka preferuje malarstwo olejne. Ponad trzydzieści olejnych obrazów można oglądać na ścianach Filii nr 1 bocheńskiej Książnicy.
Jej dusza artystyczna nie tylko wyraża się w malarstwie. Artystka maluje też słowem, pisząc piękne, nostalgiczne wiersze, w wersetach których powraca myślami do młodości, do rodzinnego domu, w których zastanawia się nad sensem życia i uciekającego czasu. Do tej pory ukazały się tomiki: „Krajobrazy serca” oraz „Wiersze pozbierane”. Reszta wierszy czeka na wydanie w kolejnym tomiku.
Wszystkich chętnych zapraszamy do zwiedzania wystawy w godzinach pracy Biblioteki Filii nr 1 przy ul. Wojska Polskiego 1, a pragnących nabyć obraz artystki, do zwracania się z zapytaniem do pracowników.

Skip to content