Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Cała Bochnia czyta dzieciom

11 i 12 maja 2023 roku bocheńska Biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, organizując w Bibliotece głównej oraz filiach spotkania pod hasłem „Cała Bochnia czyta dzieciom”.
Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” jest najbardziej znanym i cenionym działaniem Fundacji ABCXXI. Misją Fundacji jest wspieranie prawidłowego rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży. Cel ten można osiągnąć oraz wzmocnić poprzez praktykę codziennego czytania dzieciom. Zachęca więc rodziców, wychowawców i innych dorosłych do codziennego, co najmniej 20-minutowego, czytania dzieciom. Kampania ta otrzymała wiele nagród i wpisała się trwale w świadomość społeczeństwa, budując zarazem nawyki czytelnicze w wielu rodzinach oraz placówkach kulturalnych i edukacyjno-wychowawczych.
Tegoroczny cykl spotkań w bocheńskiej Bibliotece odbył się pod hasłem „Opowieści mądrej treści”. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się m.in. o tym jak stać się bardzo odważnym człowiekiem; że zwykle wszystko dobrze się kończy; że mamie można powiedzieć wszystko oraz żeby nie płakać z byle powodu.
W tegorocznej akcji wzięły udział znane osoby z naszego miasta, które czytały dzieciom teksty współczesnych polskich pisarzy. Wśród nich byli m.in.: Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, Adam Korta – Starosta Bocheński, Zygmunt Dobrowolski – prezes Kopalni Soli w Bochni, Agnieszka Cichostępska – przewodnik w Kopalni Soli w Bochni, Iwona Czyżycka – zastępca Komendanta Straży Miejskiej, Elżbieta Nocoń – założycielka i dyrektorka Szkoły Językowej Encjo, Robert Jawor – Strażnik Miejski, mł. asp. Dominik Bijota – Komenda Powiatowa Policji w Bochni oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni Adrian Stary i Marcin Kasprzyk.
Dziękujemy wszystkim czytającym za poświęcony czas i za niespodzianki, które otrzymały dzieci na zakończenie spotkań. Na kolejną akcję zapraszamy za rok.

Fotorelacja

Skip to content