Wyniki e-konkursu pt. „Biblioteczne stworki-Muminki”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni – Oddział dla Dzieci i Młodzieży w ramach Tygodnia Bibliotek zaprosiła do wzięcia udziału w IV edycji e-konkursu pt. „Biblioteczne stworki – Muminki”. Tym razem tematem przewodnim były stworki zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii, bohaterowie cyklu książek autorstwa Tove Jansson.
Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na 5 zestawów pytań, umieszczanych codziennie, na stronie internetowej i facebook’u Biblioteki. Biorący udział w konkursie musieli wykazać się obszerną wiedzą na temat książek i umiejętnością wyszukiwania potrzebnych im informacji. Celem konkursu było rozwijanie pasji i zainteresowań literackich wśród czytelników, uświadomienie wartości czytania oraz zachęcenie jeszcze nieczytających do korzystania ze zbiorów Biblioteki. Konkurs rozpoczął się 10 maja 2021 roku i trwał do 26 maja 2021 roku. W e-konkursie wzięło udział kilkunastu uczestników. Niestety kilku z nich podało błędne odpowiedzi na zadane pytania. Spośród osób, które udzieliły poprawnych odpowiedzi, wylosowano trzech zwycięzców, którzy otrzymują nagrody rzeczowe. A są to: Ryszard Łyduch, Antonina Rachwał oraz Bartłomiej Wrześniewski.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję e – konkursu już za rok.
A oto przedstawiamy prawidłowe odpowiedzi do każdego zestawu pytań:
Zestaw 1

1. B