Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Wielkie Litery – książki dla osób słabowidzących

Dział Zbiorów Audiowizualnych bocheńskiej Biblioteki zaprasza wszystkich miłośników książek, zwłaszcza osoby mające problem ze wzrokiem, do skorzystania z nowej oferty: książek z dużym formatem czcionki.
Wychodząc naprzeciw potrzebom osób słabowidzących i tym, których wzrok szybko się męczy, postanowiliśmy wprowadzić do naszego księgozbioru książki drukowane dużą czcionką. Wielkie Litery to nowe wydanie książek z większą czcionką, które chronią wzrok, ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym, seniorom, a także uczniom z wadami wzroku. Duża i bardzo gruba czcionka, jak również przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Książki mają kolorową, miękką oprawę. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, gdyż polecamy książki o różnej tematyce, m.in: kryminały z nutą napięcia i grozy np. Remigiusza Mroza, Sebastiana Fitzek, Alexa Kava; powieści obyczajowe pełne miłosnych rozterek i rodzinnych intryg takich autorek jak Agnieszka Krawczyk, Krystyna Mirek, Nora Robers, Paulina Kuzawińska, i wiele innych bestsellerów. W specjalnym formacie, z dużą czcionką są również dostępne książki powiązane z głośnymi ekranizacjami np. „Był sobie pies” Williama Bruce’a Camerona. Pozycje te pozwolą umilić wolny czas, lepiej poznać swoich ulubionych bohaterów, przenieść się w świat zwykłych ludzi i ich ciekawych przygód.
Poznajcie książki z dużą czcionką, dostępne w dziale Zbiorów Audiowizualnych. Zapraszamy! W Dziale polecamy również duży wybór audiobooków, które są systematycznie uzupełniane.

Skip to content