Wakacje, wakacje… po wakacjach

Wakacje, wakacje … po wakacjach
Przez dwa wakacyjne miesiące w Bibliotece organizowane były bezpłatne, kreatywne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi czytelnicy odkrywali i rozwijali w sobie nowe zainteresowania. W programie było dużo gier i zabaw z bibliotekarkami, ale również wiele ciekawych tematycznych spotkań. Przygotowano liczne atrakcje, nie tylko literackie: zagadki, zabawy integracyjne, łamigłówki, zabawy sensoryczne, rozgrywki gier planszowych, układanie puzzli, samodzielne wykonywanie dekoracji, biżuterii i domowych kosmetyków.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia literacko-plastyczne dla najmłodszych. Szukając inspiracji w bajkach i baśniach uczestnicy tworzyli kolorowe prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, dzieci tłumnie przychodziły także na warsztaty słowne, które odbywały się w Filii Nr 4.
Były eksperymenty i rozmowy, nie zabrakło także typowo wakacyjnych zajęć na świeżym powietrzu w Filii Nr 2 i Filii Nr 3.
Zajęcia odbywały się budynku głównym oraz w pięciu filiach bibliotecznych. Biblioteka gościła także w Centrum Informacji Turystycznej w Bochni, gdzie odbyły się zajęcia dla dzieci koordynowane przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży.
Przez całe wakacje otwarte były wypożyczalnie i filie oraz funkcjonowały czytelnie, w której dzieci mogły skorzystać z książek, komputerów i gier planszowych.
Bardzo dziękujemy czytelnikom za wspólnie spędzony czas. Zachęcamy do obserwowania naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco udostępniamy informacje o bibliotecznych wydarzeniach.
Z wakacyjnych zajęć w Bibliotece głównej i filiach skorzystało 560 dzieci i młodzieży.