Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Gra terenowa „Operacja Czwórka” – relacja

26 czerwca 2022 w Filii nr 4 odbyła się gra terenowa pt. „Operacja Czwórka” zrealizowana w ramach projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Gra miała charakter detektywistyczny, a jej pomysł oparty był na serii książek dla dzieci o przygodach „Biura Detektywistycznego nr 2” autorstwa Johrna Lirea Horsta. W zabawie wzięło udział osiem drużyn, w skład których wchodziły dzieci i ich opiekunowie. Celem gry było odnalezienie skradzionych kronik pamiątkowych Filii nr 4.

Każda z drużyn, różniąca się nie tylko liczbą uczestników, ale także odrębną nazwą, otrzymała mapę części osiedla św. Jana. Na niej zaznaczone zostały punkty, które należało odnaleźć, ponieważ w każdym znajdowała się karta z jednym wyrazem. W trzech punktach uczestnicy mieli do wykonania zadanie specjalne: była to łamigłówka lub zadanie logiczne, za którego wykonanie również otrzymywało się jeden wyraz. Drużyna miała uzbierać jedenaście słów, wrócić do biblioteki i ułożyć z nich zagadkę. Jej rozwiązanie było wskazówką do odnalezienia kronik bibliotecznych.

Mimo, że warunki pogodowe nie były sprzyjające (ponad 30 stopniowy upał) wszystkim uczestnikom udało się sprostać wyzwaniu i pokonać każdy punkt gry bez problemów. W zamian za uczestnictwo każde dziecko i opiekun otrzymali gadżety. Przyznane będą trzy nagrody główne, które mają zostać rozlosowane wśród wszystkich drużyn podczas Pikniku Literackiego w Kurowie, w dniu 3 lipca 2022 r, o godz. 14.00.

Skip to content