Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Piknik w Kurowie – relacja

Za nami drugi i ostatni w tym roku Piknik Literacki organizowany przez Bibliotekę w ramach realizacji projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania” dofinasowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odbył się on 3 lipca na os. Kurów, przy Filii Nr 3.
Piknik spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców osiedla, i nie tylko, których słoneczne niedzielne popołudnie oraz mnóstwo atrakcji zachęciło do skorzystania z przygotowanych atrakcji.
Piknik rozpoczął się od rozlosowania nagród w grze terenowej „ Operacja Czwórka” przygotowanej i przeprowadzonej przez Filię nr 4. Ogłoszono także wyniki i wręczono nagrody w konkursie plastycznym „ Na jagody”, koordynowanym przez Filię Nr 2 i Filię Nr 3. Podczas pikniku uczestnicy obejrzeli dwa przedstawienia teatralne, „ Czerwony Kapturek” i „Muzykanci z Bremy” wystawione przez Krakowski Teatr „Krak-Art”. Miały one charakter interaktywny, mali widzowie wzięli czynny udział w widowiskach śpiewając i tańcząc na letniej scenie. Ciekawą propozycją była „ Corrida językowa”, czyli spotkanie z Maurycym Polaskim. Szczególny nacisk położył on na poprawność języka i podkreślał błędy, które najczęściej popełniamy, a ilustrował to swoimi wierszami. Na końcu wszyscy chętni otrzymali autograf od naszego gościa.
Piknik uatrakcyjniał występ Baśniowej Kapeli „ Pomieszanie z poplątaniem”, słuchacze brali udział w konkursach przygotowanych przez artystów i wygrywali nagrody ufundowane przez „Baśniową Kapelę”. Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w przygotowanej przez bibliotekarzy zabawie „ 4 zadania – nagrody go wygrania”. Odwiedzając wraz z magicznym pociągiem wyznaczone punkty i rozwiązując zadania zdobywali gadżety. Najmłodszych wraz z opiekunami zaprosiliśmy do „ Czytelni pod chmurką”, gdzie na rozłożonych kocykach mogli odpocząć, poczytać książki, poukładać puzzle i klocki. Na małych stolikach czekały na chętnych kolorowanki i szablony pióropuszy . Ponadto w czasie pikniku można było skorzystać z różnorodnych stoisk przygotowanych przez bocheńską Bibliotekę oraz zaprzyjaźnione z nią instytucje: stoisko Szkoły Językowej „Helen Doron”, stoisko wymiany książek, animacje dla dzieci – malowanie twarzy, bańki mydlane, skręcane baloniki, gry planszowe XXL. Dodatkową atrakcją były „Potyczki literackie”, kręcąc kołem fortuny i rozwiązując wylosowane zadania można było zdobyć gadżety wykonane przez uczestników Warsztatów Rękodzieła Artystycznego działających przy Filii nr 3, a były to m.in. artystyczne zakładki do książek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ‘ Dookoła Świata”, w którym można było zobaczyć prawdziwe indiańskie Tipi, wykonane przez Siouxów z USA , można było poprzymierzać oryginalne stroje. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych historii z dalekich podróży. Odbyło się także losowanie gadżetów dla uczestników akcji „Książka w zasięgu ręki”. Nie zabrakło podziękowań dla Przyjaciół Biblioteki za wszelką pomoc w organizacji pikniku. Pomiędzy uczestnikami przechadzali się Indianie, których nie zabrakło także wśród najmłodszych, a piknik poprowadził sam Szeryf(ka) :).
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili w to niedzielne popołudnie i spędzili z nami ten czas. Uśmiech goszczący na twarzach najmłodszych i nie tylko ich, świadczył o tym, że był to mile i atrakcyjnie spędzony czas. Mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

dziecko na kocyku

Więcej zdjęć w: Galeria

Skip to content