Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Planeta Książkożerców

W nocy z 24 na 25 stycznia 2020 r. grupa dzieci w wieku 8-12 lat miała okazję przeżyć niezapomniane chwile podczas akcji Noc w Bibliotece pt. „Planeta Książkożerców”, którą zorganizował Oddział dla Dzieci i Młodzieży.

(Więcej zdjęć: Facebook lub Galeria)

Uczestnicy nie mieli czasu na nudę, czekało na nich bowiem wiele ciekawych zadań. Po pożegnaniu z rodzicami i złożeniu w jednej z sal przyniesionych śpiworów, plecaków i wielu innych „niezbędnych” rzeczy, rozpoczęliśmy nocną akcję od obejrzenia krótkiego filmu o naszym Układzie Słonecznym. Każdy uczestnik otrzymał również specjalną legitymację, umożliwiającą mu wzięcie udziału w kosmicznym treningu. Następnie dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Pierwszym zadaniem każdej z grup było zbudowanie własnego statku kosmicznego. Dzięki ogromnej wyobraźni i dogłębnej znajomości  tematu powstały wspaniałe promy kosmiczne. Kolejną atrakcją nocy były doświadczenia z wodą. Robiliśmy m.in.: galaktykę w słoiku, kolorowe wodne wulkany,  lampę lave czy samopompujący się balon. W dalszej części wieczoru dzieci przekonały się, jak to jest być astronautą pracującym w części ładunkowej statku kosmicznego oraz jak trudno jest chodzić po księżycu. Główną atrakcją nocy było  poszukiwanie w zakamarkach bocheńskiej biblioteki  zaginionego meteorytu, do którego dzieci dotarły wykonując mnóstwo interesujących zadań. Nie zabrakło również konkurencji sportowych, gdzie mogli się wykazać szybkością i celnością np.: wyścig rakiet, kosmiczne kulki, kosmiczny pociąg czy trening Jedi.

Czas upłynął tak szybko, że nim się spostrzegliśmy trzeba było już wracać do domu.  Na koniec każdy  uczestnik otrzymał na pamiątkę Certyfikat ukończenia szkolenia kosmologicznego i otrzymał tytuł fanatyka kosmosu. Dziękujemy wszystkim tym, którzy spędzili ten czas razem z nami. Następna niezapomniana noc już za rok.

Skip to content