Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Święto Ulicy Solnej odbędzie się w piątek 14 czerwca 2024 r., od godz. 17.30. Będziemy tam i MY!

Podobnie jak w ubiegłym roku organizację święta koordynują Dom Kultury Bochni i nasza Biblioteka.

Uwaga! Zapraszamy na losowanie nagród za Biblioteczną Grę Zapoznawczą oraz e-konkurs „Nieprzeciętni, czyli zgadnij o kim mowa…” podczas Święta ulicy Solnej, 14 czerwca 2024 ok. godz. 17:45. 

W organizację i udział włączyli się mieszkańcy i przedsiębiorcy z ulicy Solnej i ulic przyległych. Wśród atrakcji m.in. Społem PSS zapewni piknik z grillem, kawiarnie Chantilly i Galeria Osobliwości zaproszą na słodkości i do zakupu artystycznych drobiazgów. Swoje stoisko ustawią także Galeria Kopalnia Sztuki oraz stowarzyszenie Bochnianie Bezdomniakom. Bocheński kolekcjoner i hodowca Jerzy Zuzia pokaże swoją kolekcję kaktusów, będzie można uzyskać praktyczne porady dotyczące pielęgnacji tych egzotycznych roślin. Będą warsztaty rękodzielnicze (Sikora Crocheting), sztuka z natury (Joanna Wytwory), naturalna, surowa w formie biżuteria i zielarstwo (Wieczny Las).

Do wspólnych zabaw zachęcać będą: Miejski Dom Kultury z Centrum Informacji Turystycznej, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna z Grupą Artystyczną Artist ex Umbris, Szkoła Języka Angielskiego Helen Doron. Będzie selfie-budka, a także mnóstwo quizów i zabaw z nagrodami.
Młodzież z MCDiM Ochronka wystawi spektakl teatralny dla dzieci, a biblioteka zaprosi do wspólnego czytania legend o Bochni, któremu będą towarzyszyć konkursy z nagrodami. Stanisław Mróz zabierze chętnych na spacer po mieście-solnymi śladami, a Marcin Paternoga pokaże i opowie o artefaktach pozyskanych w czasie badań archeologicznych prowadzonych na ulicy Solnej i sąsiednich.

Kopalnia Soli otworzy nadszybie Sutorisu, gdzie będzie można obejrzeć legendę o pierścieniu św. Kingi oraz posłuchać o historii i technicznych rozwiązaniach stosowanych przez wieki w jednym z najstarszych bocheńskich szybów.

Święto ulicy zamknie koncert Barbary Furmańskiej (śpiew) i Piotra Lekkiego (gitara). Prosto z Solnej warto przejść do Tężni Solankowej, gdzie po godzinie 20.00 odbędzie się koncert Big Band Bochnia. Zapraszamy!

plakat święto ulicy Solnej

Skip to content