Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek – 15 czerwca, szukajcie w przestrzeni miejskiej książek, zabierajcie i czytajcie!

15 czerwca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bookcrossingu. To święto miłośników książek, które promuje ideę dzielenia się literaturą i zachęca do tworzenia globalnej biblioteki na wolnym powietrzu.

Miłośnicy „uwalniania książek” zostawiają je w miejscach publicznych np. na ławkach, w parkach lub w specjalnie dedykowanych bookcrossingowi gablotach, takich jak Ławeczka z regałem bookcrossingowym im. Marii Bielawskiej na Uzborni.

My bibliotekarze również dołączamy do tej akcji! 15 czerwca w różnych punktach Bochni zostawimy książki. Po co? Po to, aby inni mogli je znaleźć, przeczytać, a następnie puścić dalej w obieg i zapewnić im drugie życie a może i kolejne.

W Polsce idei bookcrossingu przyświeca hasło: „Książki nie lubią być uwięzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane”.

Uwalniajmy książki, sprawiajmy przyjemność ich czytania innym!