Finisaż wystawy „Pamiętówki”

22 lutego 2024 r. w Czytelni bocheńskiej biblioteki świętowaliśmy zakończenie wystawy linorytów „Pamiętówki”. Jej autorami są Daniel Kopeć i Ruti Prokopowicz – para młodych krakowskich Artystów.
O swoich pracach piszą tak: „Zapach świeżej kawy o poranku. Melodyjny dźwięk odbijających się fal sygnalizujących nadejście burzy. Kołysanie pociągu wiozącego nas w piękne miejsca pełne nowych możliwości. Krzyk biegających wokół budki z lodami dzieci i ćwierkot ptaków o 4 nad ranem.
Tym wszystkim przepełnione są dni lata. Pamiętasz?
Pamiętówki są onirycznym odbiciem tych minionych, ciepłych dni na matrycy linorytu i papierze graficznym.”
Artyści na każdą wycieczkę pakowali szkicowniki, dłuta i płyty do linorytów. Tak spakowani spędzali letnie dni na podróżach, szukając nowych inspiracji i próbując oddać atmosferę wakacji.
Podczas finisażu opowiadali o technice linorytu (druku wypukłego) oraz swojej metodyce pracy twórczej. Następnie każdy z uczestników miał okazję odbić sobie z gotowych matryc zakładkę do książki!
Dziękujemy za budzący natchnienie wieczór!
Zapraszamy do zaobserwowania Artystów i wystawy na Instagramie: @pamietowki, @kosmiczny77 i @rut_i_p