Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Spotkanie autorskie z Wiktorem Orłem

Spotkanie autorskie z Wiktorem Orłem i promocja jego najnowszej książki pt. „Książka, której nigdy nie przeczytasz” odbędzie się w późniejszym terminie, o którym poinformujemy.

 

Wiktor Orzeł, którego życiowe motto brzmi „jestem, więc piszę”, to pisarz  urodzony w Bochni. Absolwent kulturoznawstwa, obecnie mieszka i pracuje w Krakowie. W wieku 16 lat założył Portal Pisarski, który z powodzeniem pomaga rozwijać skrzydła aspirującym pisarzom. Jako pisarz debiutował w 2010 roku opowiadaniem pt. „Lampisko Ty moje” w antologii opowiadań fantastycznych „Przedświt”. Pełnometrażowy debiut prozatorski nastąpił w 2017 roku, gdy nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się debiutancka powieść „I tak dalej”. W bieżącym roku, 3 marca, premierę miała druga jego powieść pt. „Książka, której nigdy nie przeczytasz”.

Teksty Wiktora Orła znaleźć można także w nie ukazującym się już kwartalniku „s Z A F a”, oraz licznych literackich zakamarkach internetu. Regularnie pisze i portretuje rzeczywistość w mediach społecznościowych, gdzie umieszcza quasi literackie wycinki rzeczywistości w formie miniatur. Oprócz zamiłowania do prozy lubi poezję patchworkową, którą tworzy na podstawie zasłyszanych dialogów i publikuje na Fanpageu „Dzienność”.

„Książka, której nigdy nie przeczytasz” zabiera czytelnika w podróż po pełnych sprzeczności meandrach pisarskiego narcyzmu, ostentacyjnej ignorancji intelektualnej i usilnej próby skonstruowania własnej tożsamości. To gorzka opowieść o współczesnej grafomanii w dobie mediów społecznościowych, doprawionej bezsensem istnienia, patologicznymi relacjami z rodzicami, alkoholem i narkotykami. Akcja książki rozgrywa się w Krakowie oraz epizodycznie w Amsterdamie i Paryżu. Zamiast rozdziałów, tekst został podzielony na akty, a luźno wplecione pieśni chóralne stanowią fragmenty utworów takich zespołów jak Radiohead, Kasabian czy Red Hot Chili Peppers.

Książka przewrotna i zabawna, a jednocześnie smutna i szokująca. Bardzo prawdziwa, pozbawiona literackich ozdobników, mających na celu chwycić czytelnika za serce. Spotkanie poprowadzi Bernadetta Macheta. Wszyscy zainteresowani będą mogli nabyć promowaną książkę gościa i zdobyć bezcenny autograf. Zapraszamy do sali klubu bocheńskiej Biblioteki, ul. A. Mickiewicza 5, wstęp wolny.

 

Skip to content