Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Spotkania dla dzieci z Panem Poetą

W piątek, 27 maja 2022 roku, w Filii nr 6 odbyły się dwa spotkania autorskie z Panem Poetą, bajkopisarzem, autorem Ptasiej Serii, czyli sześciu książek wyróżnionych na Złotej Liście Fundacji ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Bajeczki te to zabawne rymowane historie, które nie tylko uczą morałem, ale także bawią treścią.

W spotkaniach uczestniczyły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 7 w Bochni. Dzieci po zaprezentowaniu przez Pana Poetę kolejno wybranych książek zostały zaproszone do wspólnej zabawy. I tak po wcieleniu się autora w postać kury z bajeczki „Kura, co tyła na diecie” dzieci chętnie wypowiadały się na temat zdrowego odżywiania, a potem takim właśnie pożywieniem karmiły kurę (oczywiście pacynkę). Po wysłuchaniu bajki „Kaczka, co przebrała miarkę” wybierały stroje dla kaczki na randkę prezentując je na sobie i niejednokrotnie zmieniając, jak niezdecydowana w co się ubrać tytułowa bohaterka. Z kolei po przytoczeniu bajki „Paw, co ogon miał z przyjaźni” ozdobiły kolorowymi piórkami przygotowane skrzydła. Podczas spotkania okazało się, że Pan Poeta jest nie tylko świetnym bajkopisarzem, ale również i animatorem zabaw sprawnie angażującym zebrane dzieci do wspólnej również ruchowej zabawy z chustą imitującą morze, balonami i wykonanymi wspólnie skrzydłami.

Ze spotkań autorskich z Panem Poetą, twórcą wspomnianej wyżej skrzydlatej gromadki dzieci wyszły nie tylko świetnie rozbawione, ale z pewnością bogatsze o kilka życiowych mądrości. Choćby takie, że należy akceptować siebie i innych, darzyć się wzajemnie życzliwością i przyjaźnią.
Było bardzo wesoło i aktywnie, a masa rekwizytów i gigantyczne pacynki przenoszące dzieci w bajkowy świat z pewnością sprawiły, że spotkania na długo pozostaną w pamięci dzieciaków.

Spotkania odbyły się w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pan Poeta w trakcie spotkania z czytelnikami filii nr 6

Więcej zdjęć w: Galeria

Skip to content