Wspomnienie i pożegnanie Władysławy Dobranowskiej

„Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi.
I są takie osoby na myśl, o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień”

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 31 maja 2022 r. w 90 roku życia zmarła
Władysława Dobranowska, nasza długoletnia emerytowana bibliotekarka.

Pracę w Powiatowej Bibliotece Publicznej rozpoczęła w 1950. r. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej wychowaniem dzieci wróciła do Biblioteki w 1970 r. Pełniła w niej funkcję Kierownika Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów.

Od 1974 r. uczestniczyła aktywnie w pracach Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, pełniąc obowiązki Skarbnika i Kolportera Wydawnictw SBP. W dniu 31 grudnia 1993 r. przeszła na emeryturę.

Przez wszystkie lata pracowała z wielkim zaangażowaniem. W naszej pamięci pozostanie jako osoba niezwykle dokładna w pracy, wnikliwa, samodzielna, wytrwała w dążeniu do jak najlepszego zrealizowania powierzonych jej zadań, o dużym poczuciu odpowiedzialności. Była niezwykle koleżeńska i bardzo lubiana przez pracowników. Wiedza fachowa, którą dzieliła się z młodszymi pracownikami była nieoceniona. Dla wszystkich, którzy mieli szczęście z Panią Władzią pracować, miała czas i serdeczność, potrafiła doradzić, a najważniejsze – wysłuchać.

Taka pozostanie w naszej pamięci – NA ZAWSZE.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w Kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Orackiej w Bochni, w sobotę 4 czerwca 2022 r o godz.12.00.

Władysława Dobranowska