Warsztaty z Małgorzatą Swędrowską

„W książkach mieszka wrażeń sto!” to tytuł warsztatów literackich, które 30 maja 2022 roku poprowadziła Małgorzata Swędrowska w Bibliotekach w Bochni i w Nowym Wiśniczu. Spotkania odbyły się w ramach projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania” realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Małgorzata Swędrowska jest twórczynią koncepcji czytania wrażeniowego, animatorką, trenerką, autorką książek dla dzieci, wykładowcą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W czasie spotkań opowiedziała o książkach, które napisała, swoich literackich fascynacjach oraz o pracy pisarza. Przeczytała, wraz z dziećmi uczestniczącymi w spotkaniach, m.in. fragmenty utworów: „Moja mama, mój tata” i „Elementarz w podskokach”. Pokazała wszystkim zebranym, na czym polega czytanie wrażeniowe oraz zachęcała dzieci do czytania i poszukiwania książek, z którymi obcowanie będzie dla nich przyjemnością, radością i przygodą. Wspólne czytanie było punktem wyjścia do kreatywnego i wartościowego spędzania wolnego czasu a wesołe rymowanki, śpiewane piosenki i zabawy ruchowe sprawiły wiele radości najmłodszym.
Dzieciom bardzo podobały się spotkania, ich zachwyt wzbudziła również zaprezentowana przez pisarkę prawie 7 metrowa książka – harmonijka Tomasza Samojlika „Pikotek chce być odkryty” .
Dziękujemy za wspaniałe spotkania i fantastyczną zabawę.

Zdjęcia ze spotkania w Bochni

Zdjęcia ze spotkania w Nowym Wiśniczu