Zapraszamy na Dzień Bibliotekarza

Bocheńska Biblioteka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni zapraszają na spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza, które odbędzie się 10 maja 2022 r. o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki.

Dzień Bibliotekarza obchodzony jest corocznie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2022 trwa w okresie 8 – 15 maja 2022 r. i odbywa się pod hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Dzień Bibliotekarza powraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią i ogłoszonymi obostrzeniami. Spotkanie jest okazją do przypomnienia znaczenia bocheńskiej Biblioteki, która prowadzi różnorodną działalność edukacyjno- kulturalną, niekonwencjonalną promocję czytelnictwa oraz realizację licznych projektów. Biblioteka, która po dwóch latach pracy w ograniczeniach epidemiologicznych wyszła jeszcze bardziej wzmocniona i zmotywowana do pracy z czytelnikiem. Stawiająca na poszukiwanie nowych form pracy, unowocześnianie oferty i powrót czytelnika do Biblioteki.

W tym roku gościem szczególnym będzie Teatr Artystokracki działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, pod kierunkiem Zofii Sitko i Doroty Korty. Teatr ten to amatorska grupa teatralna, która działa w niekonwencjonalny sposób. Jedną z form jej działalności są okolicznościowe spektakle na różne okazje, występy i happeningi. Dlatego nigdy nie wiemy, gdzie i kiedy pojawi się młodzież z Teatru i czym nas zaskoczy. Na spotkanie przygotowuje program, pod tytułem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, będącym równocześnie hasłem Tygodnia Bibliotek. Co zobaczymy i usłyszymy….? Nie wiemy, jak zawsze Teatr nas zaskoczy… na pewno pozytywnie. Zapraszamy wszystkich bibliotekarzy, czytelników, użytkowników i przyjaciół Biblioteki na spotkanie.

logo Teatru Artystokrackiego