Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Podsumowanie wakacyjnego konkursu.

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni 16 września 2022 r. ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom wakacyjnego konkursu plastycznego „Baśniowy świat Marii Konopnickiej”.

Organizatorem konkursu, w którym uczestniczyli młodzi artyści z całego powiatu, był Dział Instrukcyjno – Metodyczny PiMBP w Bochni, wspierany przez biblioteki publiczne z Bocheńszczyzny. Jego celem było upamiętnienie 180. rocznicy urodzin M. Konopnickiej, zachęcenie do czytania jej utworów, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych, kreatywności i wrażliwości plastycznej dzieci. Uczestników powitała dyrektor Biblioteki Dorota Rzepka a instruktorki Bernadetta Macheta i Beata Piskór podsumowały przebieg XVI edycji wakacyjnego konkursu. Następnie pani dyrektor oraz przedstawiciel sponsora Kamil Ferenc wręczyli laureatom nagrody i dyplomy. Sponsorem konkursu była Firma Handlowo usługowa BESTFLIZ od roku mająca swój sklep w Bochni.
Do II etapu konkursu wpłynęło ogółem 61 prac z terenu powiatu bocheńskiego. Różnorodność technik i pomysłowość wykonania świadczą o niezwykłej pomysłowości i wrażliwości artystycznej uczestników. Na laureatów czekały piękne nagrody i dyplomy. Po uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień odbyło się spotkanie z ilustratorką i malarką Kariną Znamirowska, która przybliżyła uczestnikom zawód ilustratora oraz wspólnie z dziećmi wykonała ilustrację do książki M. Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.
Komisja konkursowa w składzie: Donisława Golonka – nauczyciel plastyki, Bernadetta Macheta i Beata Piskór – instruktorki PiMBP w Bochni, dokonała oceny prac uwzględniając: zgodność z regulaminem, estetykę i technikę wykonania, oryginalność oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych. Laureatami konkursu zostali:
Kategoria I (7 – 9 lat)
I miejsce: Emilia Kilon /Muchówka/
II miejsce: Natalia Kuźma /Rajbrot/
II miejsce: Zuzanna Mucha /Bochnia/
III miejsce: Patrycja Bartkiewicz /Lipnica Murowana/
Wyróżnienia: Natalia Wzorek, Adam Wzorek, Izabela Dziuba, Zuzanna Hojda, Wojciech Śliwa, Emilia Kruk, Mikołaj Kruk, Liliana Matras, Dawid Cholewa, Kacper Pawlik

Kategoria II (10- 13 lat )
I miejsce: Marta Gacek /Leszczyna/
I miejsce: Piotr Łacny /Chronów/
II miejsce: Julia Wymazała /Grobla/
III miejsce: Izabela Urbańska /Buczków/
Wyróżnienia: Anna Urbańska, Emilia Łacna, Karolina Gęślak, Wiktoria Dudziak, Dominika Kolarz, Radosław Zdebski.
Przyznano również wyróżnienia dodatkowe, które otrzymali: Oliwia Rzepecka, Daria Sędzik, Marek Kukla, Kamila Buczek, Bartłomiej Stokłosa, Wiktoria Piotrowicz i Anna Tworzydło.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. Serdecznie dziękujemy sponsorowi Firmie BESTFLIZ, za ufundowanie nagród, które sprawiły wiele radości laureatom konkursu. Konkurs odbywał się pod patronatem medialnym portalu Bochnia Brzesko z Bliska.

Więcej zdjęć w: Galeria

Skip to content