Spotkania autorskie z Jakubem Skworzem

15 września 2021 r. w Filii nr 4 odbyły się dwa spotkania z Jakubem Skworzem, pisarzem, dziennikarzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie zorganizowane było w ramach projektu „Magia z czytania”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Uczestniczyli w nim uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bochni.

Jakub Skworz – jest autorem popularnej wśród dzieci serii o Księżniczce Adeli i Wampirku Alfredzie. Napisał „Prawie bajki” – książki dla dzieci o prawie w życiu codziennym, jest także twórcą cyklu: „Wciągające książki o wielkich Polakach”. W niej znajdują się powieści dla młodzieży takie jak „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz” i „Mania Skłodowska”. Obie powieści oparte są na faktach, w fascynujący sposób przedstawiają losy najważniejszych postaci w dziejach Polski.

Spotkania, których tematem była „Psia przyjaźń czyli zwierzę w domu to nie zabawka”, rozpoczęły się od przeczytania przez autora fragmentu niewydanej jeszcze drukiem powieści o Oli i Loli. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące książki i wspólnie z autorem dyskutowali o odpowiedzialności za swoje zwierzęta. Pisarz prezentował także inne swoje książki, zadawał zagadki i rebusy literackie, które dzieci chętnie rozwiązywały. Dyskutowano jak się pisze książki, na co zwracać uwagę, o poprawności językowej i zrozumiałości tekstu.
Na zakończenie młodzi czytelnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą swoich przyjaciół oraz otrzymali drobne upominki w postaci zakładek z wizerunkiem i autografem autora.
Dziękujemy za spotkania, życzymy wielu sukcesów, inicjatyw i nowych książek.

Jakub Skworz pisarz

Więcej zdjęć w: Galeria