Spotkanie z podróżnikiem, fotografem i pisarzem Piotrem Strzeżyszem

We wtorek, 30 czerwca 2020 r. odbyło się pierwsze po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią spotkanie autorskie. Gościem Biblioteki i Czytelników był Piotr Strzeżysz. Podczas spotkania opowiedział o swojej wyprawie po Azji: „Campa w sakwach czyli rowerem przez Indie i Tybet”. Niezwykły włóczykij z wyboru, zabrał publiczność jednośladem pod najwyższą górę świata Mount Everest, zapoznał z trudami podróży, gościnnością mieszkańców, opowieści zobrazował zdjęciami, m.in. z zimowej przeprawy przez himalajskie przełęcze, zaprosił do tybetańskich klasztorów, pokazał piękno krajobrazu i ludzi.

Spotkanie, na które zaprosiła Wypożyczalnia dla Dorosłych, odbyło się w ramach projektu „Aktywni w jesieni życia” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.