„Słowiańskie amulety” warsztaty rękodzielnicze dla dzieci od 10 lat i młodzieży

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od lat 10 na warsztaty rękodzielnicze „Słowiańskie amulety”, zajęcia poprowadzi Alicja Paluch. Jest to kolejne działanie zaplanowane w ramach projektu „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącym z Funduszu Promocji Kultury- państwowego funduszu celowego.

Jakie są najważniejsze symbole Słowiańskie, ich znaczenie i pochodzenie. Słowiańskie amulety czym były i jak je wykonać? Na te i inne pytania i zagadnienia znajdziecie odpowiedź na warsztatach.

Tradycja słowiańskich amuletów przetrwała do naszych czasów, choć w formie szczątkowej. Ich zadaniem była ochrona np. przed urokiem, czarami i zapewnienie posiadaczowi szczęścia. Amuletami mogły być kły dzikich zwierząt, kamyki, muszle, kości, koraliki. Amulety takie noszono przeważnie na szyi, osadzone na rzemyku lub sznurku, bądź też w lnianych lub wełnianych woreczkach.
Na zajęciach dzieci będą miały okazję poznać i nauczyć się wykorzystywać rozmaite techniki, tworząc arcydzieła – amulety, ale też doskonale bawić się w gronie rówieśników.

Warsztaty rękodzielnicze odbędą się 17 sierpnia 2023 r. godz. 12.00 w Filii 4, oraz 22 sierpnia 2023 r, o godz. 10.00 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:

Filia Nr 4 – tel. 14 612 45 43 lub filia4@biblioteka-bochnia.pl
Dział Zbiorów Audiowizualnych – tel. 14 614 52 25 lub audio@biblioteka-bochnia.pl

Zapraszamy już dziś chętne dzieci i młodzież do zapisu. Zajęcia bezpłatne dla uczestników.

Logo Ministerstwa Kulturylogo projektu Biblioteki „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki”logo Biblioteki

Warsztaty Amulety 17.08 Filia 4

Warsztaty Amulety 22.08 sala klubu Biblioteki