Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Nowe książki w Bibliotece 2021 r.


Bocheńska Biblioteka w 2021 r. wzbogaciła się o 3149 egz. nowych książek oraz 245 audiobooków. Zakupione zostały one ze środków własnych Biblioteki, oraz dofinansowania pozyskanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Środki ministerialne umożliwiły zakup 720 egz. za kwotę 16 920 zł.

Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne pozycje, Wśród nich są bestsellery z list przygotowywanych przez księgarnie i wydawnictwa, klasyka literatury, literatura popularnonaukowa, biografie czy beletrystyka, książki ważne, nagradzane i może mniej ważne, ale takie, po które z przyjemnością sięgają czytelnicy, by przenieść się w zaczarowany świat słowa…
Księgozbiór został uatrakcyjniony o pozycje pióra najpoczytniejszych ostatnio autorów. Znalazł się wśród nich zarówno Remigiusz Mróz i jego seria z „Chyłką”, jak i mistrzowie współczesnego thrillera: Stephen King, Harlan Coben – czy kryminału: Katarzyna Bonda, Zygmunt Miłoszewski, Wojciech Chmielarz, Jo Nesbo, Camila Lackberg. Nie zabrakło powieści obyczajowych z wątkiem miłosnym: Jojo Moyes, Katarzyna Miszczuk, pozycji stworzonych przez przedstawicieli fantazy i wielu, wielu innych gatunków. A jakich? Przyjdź, Drogi Czytelniku, i sprawdź osobiście. Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Pamiętano także o najmłodszych czytelnikach i młodzieży, dlatego księgozbiór wzbogacono o książki lubianych autorów, powieści obyczajowe opisujące życie rówieśników, kształtujące dobre postawy życiowe, uczące pewności siebie, otwartości i tolerancji.
Nowością w tym roku są książki dla osób mających problem ze wzrokiem – seria Wielkie Litery. Bocheńska książnica wychodząc naprzeciw potrzebom osób słabowidzących i tym, których wzrok szybko się męczy, postanowiła wprowadzić do swojego księgozbioru książki drukowane dużą czcionką.
Czytelnicy mogą korzystać z udoskonalonej i poszerzonej oferty naszej Biblioteki obejmującej zarówno aktualizowany w trybie ciągłym i systematycznie uzupełniany o nowości wydawnicze księgozbiór, jak i formy zdalnego dostępu, umożliwiającego naszym użytkownikom dostęp do książek w formatach e-booków i audiobooków także poza godzinami otwarcia naszej Instytucji, przez 24 godziny na dobę / 7 dni w tygodniu.

Zapraszamy do przeglądania kolekcji nowości książkowych w naszym katalogu On-line w zakładce Nowości. A przede wszystkim czekamy na Państwa w Bibliotece głównej w Bochni oraz naszych 6 filiach, zapewniając interesującą i dającą wiele przyjemności lekturę!!!

książki
książki
książki
Skip to content