Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Spotkanie z Krzysztofem Stopczyńskim -podróże i pasje

We wtorkowe popołudnie, 14 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie w Bibliotece. Gościem był Krzysztof Stopczyński, promujący swoją książkę „Moja podróż przez życie. Wspomnienia”.

Spotkanie odbyło się w cyklu „Bochniacy z pasją”, chociaż Krzysztof Stopczyński bochnianinem nie jest od urodzenia, lecz od zawsze czuł i czuje się związany z Bochnią, poprzez rodzinę i pracę. Podczas opowieści słuchacze mogli oglądać zdjęcia zrobione przez gościa, pochodzące z różnych stron świata, które miał możliwość zwiedzić. Krzysztof Stopczyński, dzisiaj 88-latek, który ze względu na wiek nie podróżuje już do egzotycznych miejsc, postanowił powspominać i przekazać swoją wiedzę, spostrzeżenia i doświadczenia innym. Chociaż teraz sposób podróżowania, warunki, dostępność i podejście do turystów bardzo się zmieniły, to nie zmienili się podróżujący – chcą nadal zobaczyć wszystko, dotknąć, powąchać, spróbować, ale nie zawsze mogą. W promowanej książce opisuje swoje wyprawy, które odbył z rodziną i przyjaciółmi. Książka zawiera także sporo „smaczków” z historii Bochni i jej mieszkańców sprzed kilkudziesięciu lat.

Podczas spotkania o współpracy z autorem opowiedziała Anita Własnowolska-Bielak, współwłaścicielka Wydawnictwa Regis, które przygotowywało do druku i wydało książkę. Publikacja nie trafiła do sprzedaży na rynek księgarski, jest osobistym wspomnieniem i wydawnictwem Autora, z przeznaczeniem dla rodziny i przyjaciół. „Namawiamy pana Krzysztofa, żeby przygotował wersję wspomnień, która mogłaby trafić na rynek księgarski. Chodzi o wersję pozbawioną przede wszystkim bardzo osobistych wątków rodzinnych, które powinny pozostać w wąskim gronie najbliższych i przyjaciół”. Właścicielka wydawnictwa podkreślała, że „zawsze chętnie wydaje publikacje o charakterze lokalnym”.
Zainteresowanych podróżami, trampingami, przygodami, niebezpiecznymi szlakami i sytuacjami w drodze zapraszamy po sięgnięcie po książkę, jeden egzemplarz przekazał Autor do zbiorów Biblioteki.

książka Krzysztofa Stopczyńskiego

Więcej zdjęć w: Galeria

Skip to content